Michelle Obama: "Nadia Comaneci este idolul copilariei mele. Visam ca voi realiza si eu ceva maret"
Michelle Obama va conduce delegatia oficiala olimpica a SUA la Jocurile Olimpice de la Londra.
La adunarea Comitetului Olimpic al SUA de la Dallas, sotia presedintelui american a spus: "
Vedeti voi, una dintre cele mai fericite amintiri ale mele e
cand eram mica si ma uitam la Jocurile Olimpice la televizor,
aplaudandu-le pe Mary-Lou si Nadia, Carl Lewis... Si ca atat de multi tineri, eram inspirata de acesti
atleti si pe masura ce priveam cat de rapizi, de puternici si gratiosi
erau, visam ca poate intr-o zi, daca muncesc mult, si eu voi putea
realiza ceva maret."
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu